توسعه سامانه مشارکت ونوآوری شهرداری تهران ( با هم )

سامانه مشارکت ونوآوری شهرداری تهران ( با هم ) به آدرس baham.tehran.ir با هدف ریشه یابی مشکلات و تحلیل بهتر مسائل در تیرماه ۹۷  راه اندازی شده است. در این سامانه که در موضوعات مختلفی مثل انرژی، گردشگری، آب و فاضلاب، زیباسازی، رویدادهای نوآور، پسماند و …. تقسیم بندی شده، سعی بر ایجاد فضای بحث و تبادل نظر در خصوص پیشنهادات یا مشکلات مطرح شده، امکان طرح ایده، راه حل و پیشنهاد بوده و درگاهی برای بیان مسائل کلیدی شهر توسط شهروندان، ثبت طرحهای مختلف در حوزه کسب و کار (استارتاپ) و ایجاد فضای تعامل بین استارتاپها با شهرداری تهران می باشد .

فعالیتهای انجام شده در حوزه توسعه سامانه مشارکت ونوآوری شهرداری تهران ( با هم )

بطورکلی اهداف سامانه با هم را می توان در موارد زیر خلاصه نمود :

 الف) ایجاد دسترسی آزاد و به اشتراک گذاری مسائل شهروندی به همراه تشویق مشارکت ذی نفعان تهران هوشمند

ب) ارتقای خلاقیت افراد، گروه ها و جوامع

کلیه فعالیتهای توسعه سامانه در محورهای فوق را می توان بصورت زیر عنوان نمود :

الف) ایجاد دسترسی آزاد و به اشتراک گذاری مسائل شهروندی به همراه تشویق مشارکت ذی نفعان تهران هوشمند :

کمپین ارزوهای تهران :

این کمپین با همکاری «شورای اسلامی شهر تهران»، «معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران»، «مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران»، «سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات» و «مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران» شکل گرفته و شهردار، معاونین و مدیران «شهرداری منطقه ۶» هم در فازهای اولیه اجرای آن (در محله امیرآباد این منطقه) آن را همراهی می‌کنند.یکی از اهداف اصلی این کمپین ، تشویق شهروندان به مشارکت در رفع مسائل شهروندی می باشد . ثبت آرزو و مشارکت شهروندان در like ، dislike  و ثبت یادداشت برروی هر آرزو از فعالیتهای اصلی این کمپین بوده و توسعه کمپین به کل محلات شهرتهران از برنامه های آتی توسعه آن می باشد .

  • <?php echo esc_html($alt); ?>
  • <?php echo esc_html($alt); ?>
  • <?php echo esc_html($alt); ?>
Device Slider

ثبت مسائل شهروندی :

در حال حاضر امکان ثبت مسائل شهروندی در این سامانه در حوزه های مختلفی مثل انرژی، گردشگری، آب و فاضلاب، زیباسازی، رویدادهای نوآور، پسماند و…. وجود داشته و برنامه توسعه سامانه در این قسمت نیز ارتباط با سامانه ۱۸۸۸ به منظور ارسال پیشنهادات شهروندان به این سامانه می باشد . 

ب) ارتقای خلاقیت افراد، گروه ها و جوامع :

شهرداری تهران با همکاری مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، طی انجام یک پروژه مطالعاتی، ۴۱۸ نیاز فناورانه و نوآورانه شهرداری را شناسایی و در سامانه «باهم» بارگذاری نمود . این نیازهای فناورانه و نوآورانه در مردادماه ۹۹ ، در قسمت مسائل فناورانه سامانه  بارگذاری و قابلیت اشتراک گذاری نیز جهت آنها ایجاد گردید . در ضمن به منظور هوشمند ساختن فرآیند عرضه و تقاضا، فرمی با عنوان «پاسخ به نیاز» روی هر موضوع قرار گرفته است.تا کنون نیز تعداد ۱۰  درخواست ثبت ایده در سامانه با هم ثبت و فرآیند ارزیابی آنها نیز در مرحله اجرا می باشد .