دومین شماره از سند «دیدگاه تهران هوشمند» منتشر شد

دومین شماره از سند دیدگاه تهران هوشمند با موضوع «داده‌ها و شهرهای هوشمند: سیاست‌ها، چارچوب‌ها، بازارها و توصیه‌ها» منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، انتشار موضوعات مرتبط با هوشمندسازی از اولویت‌های اساسی در برنامه تهران هوشمند است و دبیرخانه و مرکز تهران هوشمند، دومین نسخه از مجموعه دیدگاه را با هدف مستندسازی آخرین دستاوردها، یافته‌ها و انعکاس تجربه‌ها و تحولات جهانی توسعه شهرهای هوشمند به انجام رسانده است.
گفتنی است دبیرخانه و مرکز تهران هوشمند در راستای ارتقای دانش و آگاه‌سازی ذی‌نفعان، با اتکاء به مطالعات و تجربه‌های بومی و بین‌المللی، اقدام به تهیه و تنظیم اسناد و بسته‌های محتوایی مختلف می‌کند. بر این اساس، دومین شماره از دیدگاه تهران هوشمند (Smart Tehran Insight) با عنوان «داده‌ها و شهرهای هوشمند: سیاست‌ها، چارچوب‌ها، بازارها و توصیه‌ها» منتشر شده که در این شماره، موضوع داده و اشتراک‌گذاری آن در شهرهای هوشمند از شش منظر مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.
محوراصلی این شماره از دیدگاه داده‌ها است که موضوعاتی شامل چرا اشتراک‌گذاری داده، چه کسانی مشارکت دارند، چه داده‌هایی اشتراک‌گذاری شوند، ساختار کلی اشتراک‌گذاری داده‌ها، زیرساخت اشتراک‌گذاری داده و در نهایت بازارهای تجارت داده را مورد بررسی قرار و نقطه نظرات موجود در این حوزه‌ها را بیان می‌کند.
جهت مشاهده و دانلود فایل دیدگاه تهران هوشمند روی اینجا کلیک نمایید.