بازدید رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت ICT از غرفه سازمان فاوا

سازمان فاوای شهرداری تهران همزمان با آخرین روز از نمایشگاه تستا، در نشستی نیازهای فناورانه و نوآورانه سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران را به علاقه‌مندان و کارشناسان ارائه کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، آخرین روز از بیست و دومین نمایشگاه  دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار و سومین نمایشگاه تستا( تقاضای ساخت و تولید ایرانی) در حالی برگزاری شد که به همت دست‌اندرکاران سامانه”باهم”، در نشستی مهمترین نیازهای فناورانه و نوآورانه پیش روی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در سالن برگزاری رویداد، مطرح شد.
در این جلسه سعادت وحدانی کارشناس سازمان پسماند به معرفی مهمترین نیازهای فناورانه سازمان پسماند شهرداری تهران در ماموریت‌های جمع‌آوری، انتقال، پردازش ، بازیافت و دفن پرداخت.
وحدانی یکی از مهمترین نیازهای فناورانه سازمان پسماند شهرداری تهران را ایجاد سامانه هوشمند و پویا برای بهینه‌سازی مسیرهای جمع‌آوری و انتقال پسماند در شهر تهران عنوان کرد و گفت: توسعه یک داشبورد مدیریت آنلاین جهت تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی اثربخش در حوزه‌های پسماند شهر تهران می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌ها و حفاظت از محیط زیست شود.
این کارشناس حوزه پسماند با اعلام اینکه روزانه حدود ۳۰ هزار تن پسماند ساختمانی در شهر تهران بازیافت می‌شود، اعلام کرد: یکی از مهم‌ترین نیازهای پیش رو ارائه راه ‌‌حل‌های نوآورانه برای بازیافت پودر سنگ است و امیدواریم کارشناسان و طراحان، ایده‌هایی را برای تولید مصالح از پساب ناشی از واحدهای استحصال شن و ماسه و آوار ساختمانی ارائه دهند.
بر اساس این گزارش، نیازهای فناورانه در رابطه با هوشمندسازی مخازن، تولید اقتصادی کیسه‌های زیست‌پذیر، استفاده از روش‌های فناورانه برای افزایش ایمنی ماشین آلات در انتقال پسماند، بکارگیری روش های نوین برای تصفیه شیرابه ارائه شد.
همچنین دستاوردهای سایر کشورها و روش‌های نوین در خصوص استفاده از  تکنولوژی‌های نوین برای تولید انرژی از پسماند، هاضم بی‌هوازی، تولید بیو دیزل، آر دی اف و سایر فناوری‌های پسماندسوزی، فناوری استحصال بیوگاز از مراکز دفن برای علاقه‌مندان حاضر در این جلسه، تشریح شد.
گفتنی است پیش از این ،نیازهای سازمان پسماند شهرداری تهران از طریق پلت فرم بهم رسانی «باهم» به علاقه مندان و متخصصان حوزه فناوری و نوآوری‌های شهری معرفی و ارائه شده‌ است.
پلتفرم «با هم» با هدف کیفیت بخشیدن به تعامل شهرداری تهران با اکوسیستم نوآوری ، ضمن ایجاد بستری جهت اعلام نیازهای فناورانه زیر مجموعه‌های  شهرداری تهران، امکان ثبت ایده ها، طرح‌های نوآورانه و فناورانه و قرار گرفتن در فرآیند ارزیابی توسط متخصصین این حوزه را فراهم می‌کند.