ایجاد فرصت‌های شفاف و عادلانه برای تحول در شهرداری تهران

نشست کانون ارزیابی دستیاران مدیران شهرداری تهران، امروز اول آذر ماه با حضور معاون شهردار، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و رئیس سازمان ایمنی و مدیریت بحران برگزار شد.

نشست کانون ارزیابی دستیاران مدیران شهرداری تهران، امروز اول آذر ماه با حضور معاون شهردار، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و رئیس سازمان ایمنی و مدیریت بحران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در این نشست که با حضور حامد مظاهریان، معاون شهردار تهران، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری و رضا کرمی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در انجمن شهر تهران برگزار شد، در خصوص تبیین و تشریح اهداف ارزیابی نیروهای انسانی برای جذب به عنوان دستیار مدیران شهری، گفتگوهایی صورت گرفت.
فرجود در این جلسه با استقبال از این طرح، آن را تصمیمی درست و در مسیر نگاه شهرداری توصیف کرد و گفت: ریشه اصلی تحول در بدنه شهرداری تهران در منابع انسانی است. بدیهی است که باید روی سرمایه انسانی، توجه و تاکید بیشتری داشت. شهرداری تهران خوشبختانه دارای دو منبع خوب خارج و درون شهرداری است که با شایسته گزینی و ایجاد فرصت‌های شفاف و عادلانه می‌تواند از آن بیشترین بهره را ببرد.
مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران سپس با تاکید بر قرار دادن نیروی انسانی درون شهرداری در جایگاه شایسته و درست هر فرد، افزود: در ساختار شهرداری بعضا ممکن است از تمامی شایستگی‌ها و استعدادهای برخی نیروها در جایگاه درست خود استفاده نشده باشد. پیشنهاد من ایجاد ساز و کاری شفاف است که به وسیله آن بتوان آنها را شناسایی کرد و به توسعه دانش و توانایی‌هایشان پرداخت. ما در سازمان فاوای شهرداری تهران نیز از مدتی پیش تلاش کرده‌ایم از نیروهای نخبه‌ای که جذب شدند در گستره عملکرد وسیع‌تری بهره‌مند شویم.
فرجود در پایان همچنین پیشنهادی در خصوص توجیه و آموزش مدیران برای برقراری ارتباط درست وبهینه با دستیاران را مطرح کرد.
در ادامه این نشست، رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران نیز ضمن اظهار امیدواری در خصوص آینده روشن این طرح در مدیریت شهری گفت: این طرح در درازمدت می‌تواند تاثیرات عمیقی در مدیریت شهری بگذارد. چراکه ما امکان توسعه نیروی انسانی با ظرفیت‌های بالای دانشی را داریم و می‌توانیم از نیروی انسانی متعهد و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور بهره ببریم. این اقدام موجب استفاده عادلانه از این ظرفیت‌ها در جهت کمک به اتخاذ تصمیمات بهتر برای شهر خواهد شد.
در این نشست همچنین سید مصطفی قاضی زاده، مدیرعامل شرکت خدمات اداری شهر، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص ماموریت‌های این شرکت در شهرداری تهران، یکی از این وظایف را ارزیابی نیروهای انسانی و ایجاد کانون‌های ارزیابی دانست و با تشریح فرایند فراخوان، جذب نیرو و نحوه ارزیابی، طرح دستیار مدیران را فرصت خوبی برای حضور جوانان در شهرداری تهران توصیف کرد.
گفتنی است طرح دستیار مدیران طرحی برای ایجاد فرصت های کاری و بهره بردن از دانش نیروهای شهر در جهت ارتقای کیفیت تصمیمات و استراتژی‌های بهینه برای شهر است. تا کنون بیش از ۷۵۰ نفر در آزمون اولیه پذیرفته شدند و در حال طی کردن فرایند ارزیابی هستند. از این میان، جذب ۲۵۶ در دستور کار قرار گرفته است.