افتتاح پنجمین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در منطقه ۲

پنجمین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در منطقه ۲ تهران با حضور شهردار و در جریان بهره برداری از ۵ پروژه شهری در این منطقه افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، طی مراسمی که به صورت مجازی برگزار شد، پنجمین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران، رسول کشت پور، شهردار منطقه ۲ و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری به بهره برداری رسید.
مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند منطقه ۲ در فضایی به وسعت تقریبی ١۵٠ متر مربع، دارای امکاناتی از جمله فضای اختصاصی ویژه شرکت‌ها و استارتاپ‌ها و فضای اشتراکی ویژه تیم‌هاست. اینترنت و استفاده از مشاوره‌ها و آموزش‌های تخصصی در اختیار فعالان این حوزه قرار می‌گیرد. این مرکز در منطقه ۲ و حوالی میدان بوعلی در سعادت آباد واقع شده و با هدف پشتیبانی و تقویت زیست بوم نوآوری شهری اقدام خواهد کرد.
زمینه فعالیت مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند منطقه ۲ خدمات شهری است و با این هدف از شرکت‌ها، استارتاپ‌ها و گروه‌های نوآور و فعال و ایده‌های آنها در این حوزه حمایت می‌کند تا گامی هوشمند در جهت رفع چالش‌های خدمات شهری در پایتخت برداشته شود.
گفتنی است پیشتر، مراکز نوآوری منطقه ۹ ، ۴ و ۱۰ (در دو واحد مجزا) با همکاری دانشگاه‌های صنعتی شریف و برخی شتابدهنده‌ها فعالیت خود را آغاز کرده بودند. در آینده‌ای نزدیک نیز تاسیس مراکز نوآوری شهری با همکاری سازمان فاوای شهرداری تهران توسعه خواهد یافت.