افتتاح نخستین برج فناوری بخش خصوصی

نخستین برج فناوری بخش خصوصی مستقر در ناحیه نوآوری شریف روز دوشنبه، سوم شهریور با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و شهردار تهران در پایتخت افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، مراسم افتتاح نخستین برج فناوری بخش خصوصی با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، پیروز حناچی، شهردار تهران و محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران برگزار شد. شهربانو امانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، رسول جلیلی، عضو شورای عالی فضای مجازی و رسول کشت پور، شهردار منطقه دو از دیگر حاضرین این مراسم بودند.
برنامه تهران هوشمند یکی از محورهای اصلی این مراسم بود، دکتر حناچی در سخنرانی خود به آن اشاره کرد و گفت: تهران هوشمند با الگوبرداری از مدل‌های موفق جهانی، مشورت با متخصصان محلی و تحلیل نیازهای شهر تهران شکل گرفته و شامل پنج محور اصلی مدیریت هوشمند حمل و نقل درون شهری، شهروند هوشمند و خدمات دیجیتالی، تهران نوآور، توسعه خدمات ایمنی، انرژی و محیط هوشمند و همچنین تحول دیجیتالی شهرداری تهران می‌شود.
شهردار تهران، حمایت از زیست بوم نوآوری را یکی از مهمترین اهداف شهرداری خواند و افزود: در طرح تهران نوآور تلاش می‌شود تا موانع موجود در توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری کاهش یافته و حذف شوند. مقررات حمایت از فناوران برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در حال آماده‌سازی برای ارسال به شورای شهر تهران است که مهم‌ترین اصل آن تسهیل استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح شهر به شمار می‌رود.