بازدید سفیر بلژیک از رصدخانه شهری تهران
image

سفیر بلژیک در روز هفدهم دی ماه ضمن بازدید از رصدخانه شهری تهران در گفتگو با مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری با این مرکز و نقش آن در هوشمندسازی تهران آشنا شد.
 به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران در این نشست که با حضور ورونیکا پتی، سفیر بلژیک، دکتر محمد فرجود، مدیرعامل سازمان و یوانس واندرمولن، مدیر شرکت بین المللی نامان برگزار شد، سفیر بلژیک با اظهار خشنودی از وجود مرکزی با این حجم گسترده از داده و تحلیل اطلاعات در کشور، ابراز امیدواری کرد اهداف برنامه تهران هوشمند در تهران محقق شود.

در این نشست، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در توضیح کارکرد مرکز آمار و رصد شهری گفت: رصدخانه شهری مکانی است که امکان نظارت و دیدی گسترده به تمامی اتفاقات شهر را برای مدیران فراهم می‌کند تا تصمیمات آنها بر اساس آخرین تغییرات و به روزترین داده ها باشد. ما در این مرکز برای انواع موضوعات مثل آلودگی هوا، ترافیک، مسایل اجتماعی و اقتصادی و... بر مبنای داده هایی که در اختیار داریم نقشه های موضوعی و تحلیلی تولید می‌کنیم که بر روی ماکت تهران در این مرکز قابل مشاهده و بررسی‌های عمیق است.

دکتر فرجود در ادامه ضمن معرفی برخی از پروژه های کلیدی "تهران هوشمند" گفت: "تهران من" به عنوان حساب شهروندی برای تعامل شهرداری با شهروندان در حوزه طرح ترافیک، شهرسازی و ...، پلتفرم "داده باز" شهرداری برای اینکه استارتاپها و شهروندان را به داده های خود برای توسعه کسب و کارها متصل کنیم، پلتفرم "باهم" برای اشتراک نظرات و نوآوری‌های شهروندان، اپلیکیشن"رایا" به عنوان یک مسیریاب هوشمند با بیش از 250 لایه اطلاعاتی،  افتتاح مرکز نوآوری‌های شهری با همکاری دانشگاه شریف و ... موضوعات و پروژه هایی است که در بستر برنامه "تهران هوشمند" تعریف شده و هوشمندسازی نیز به عنوان یکی از برنامه های اصلی توسعه تهران در آینده مطرح است.

فرجود در پایان با تاکید بر اهمیت مشارکت شهروندان در ایجاد یک شهر هوشمند، ابراز امیدواری کرد گام‌هایی که سازمان فاوای شهرداری تهران برای توسعه نوآوری‌های شهری برداشته در آینده ای نزدیک ثمربخش باشد.

در پایان این نشست، مدیر شرکت بین المللی نامان بلژیک به معرفی این شرکت و ویژگی های آن در کمک به موفقیت سازمان‌ها در روبه رو شدن با چالش‌های پیچیده پرداخت. سپس در گفتگویی با مدیرعامل سازمان درباره انجام همکاریهای مشترک میان دو مجموعه در زمینه سرویس‌های دیجیتال شهروندی بررسی هایی صورت گرفت.

 1397/10/18
print