در نشست مشترک شهردار منطقه 8 و مدیرعامل سازمان فاوا تاکید شد

تعامل شهرداری با شرکت‌های استارتاپی و نوپا
image

نشست مشترک شهردار منطقه 8 و مدیرعامل سازمان فاوا صبح امروز 27 آذر با موضوع همکاری‌های مشترک میان دو مجموعه و با تأکید بر شیوه تعامل با شرکت‌های استارتاپی و نوپا در این منطقه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، دکتر محمد فرجود، مدیرعامل این سازمان در این نشست ضمن ابراز رضایت از همکاری میان سازمان فاوا و منطقه 8 گفت: وقتی ستاد و صف برای انجام کاری هماهنگ با یکدیگر پیش روند، حتماً اتفاقات خوبی رخ می‌دهد. نمونه آن همکاری میان این دو مجموعه است که می‌تواند به عنوان الگویی در این حوزه مطرح باشد.
فرجود درخصوص همکاری میان شهرداری تهران با مجموعه‌های نوپا و استارتاپی گفت: متأسفانه برای همکاری میان شهرداری و این شرکت‌ها یکپارچگی وجود ندارد. استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های نوآور در گستردگی و پختگی ایده‌ها و طرح‌ها با یکدیگر متفاوت‌اند و همین‌طور در خروجی‌ها و بنابراین نوع ارتباط با آن‌ها هم متفاوت است.
مدیرعامل سازمان فاوا در ادامه با اشاره به اهمیت نتایج همکاری با استارتاپ‌ها گفت: نحوه مواجه شدن با این مجموعه‌ها و نیز استفاده از نتایج و خروجی‌های به دست آمده بسیار اهمیت دارد. این همکاری‌ها باید حول یک هدف مهم و رفع چالش های تهران شکل گرفته و خروجی قابل توجهی داشته باشد.
مهندس بهمن نوری، شهردار منطقه 8 نیز در این دیدار با اشاره به تبدیل برند شهرداری تهران به نهاد خدمت‌رسان گفت: راه از بین بردن فساد در ساختار شهرداری، استفاده از فناوری و رفتن به سمت هوشمندسازی است. اما در شهرداری یکپارچگی کافی در خصوص استفاده از فناوری دیده نمی‌شود و بهتر است همه کارهای این حوزه با هماهنگی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران صورت گیرد.
نوری، در ادامه با اظهار امیدواری درباره گسترش همکاری‌های مشترک با سازمان گفت: بین این دو مجموعه قابلیت اجرایی و مشارکت پذیری بالایی وجود دارد و امیدوارم که بتوان این همکاری‌ها را گسترش داد.
وی سپس با اشاره به همکاری با استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در این منطقه افزود: در حوزه‌های مختلفی مثل ترافیک، نورپردازی شهر و فضای سبز با این شرکت‌های نوآور همکاری کرده‌ایم. اما بهتر است سازمان متولی ارتباط مناطق و زیرمجموعه‌های شهرداری تهران با استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و تعیین شیوه این ارتباط و خروجی‌های مورد انتظار باشد.

 
 1397/9/27
print