نشست تخصصی "زیرساخت‌ها و فناوری‌های نوین در شهر هوشمند" برگزار شد

تاکید بر اهمیت چارچوب‌های تعریف شده برای آغاز پروژه های تهران هوشمند
image

دکتر محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در نشستی تخصصی در همایش تهران هوشمند بر ارائه دقیق تعاریف مشخص از نیازها و پروژه ها تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، نشست تخصصی "زیرساخت‌ها و فناوری‌های نوین در شهر هوشمند" که در روز ابتدایی همایش تهران هوشمند در برج میلاد و با حضور مهدی روحانی نژاد، مدیر فروم اینترنت اشیای ایران، اسماعیل ثنایی، مدیرعامل شرکت آریا همراه سامانه، آرش بهگو، مدیر کل طراحی و بهینه سازی هسته شبکه شرکت ایرانسل و بابک قالیچی، مدیر کل فروش سازمانی همراه اول برگزار شد به هم اندیشی درباره فناوری‌های پیشران و آینده شهرهای هوشمند و چالش‌های سرمایه گذاری در این حوزه اختصاص داشت.
در این نشست، دکتر فرجود با تاکید بر اهمیت تعریف درست پروژه ها و نیازهای واقعی برای انجام مشارکت با سایر بخش‌ها گفت: نگاه ما این است که برای شروع اقدام جدید، چارچوب‌های درست آن را از ابتدا مشخص کنیم.
وی در ادامه گفت: اگر تعاریف و نیازها درست عنوان شده باشد بازیگران این حوزه و بخش خصوصی یکدیگر را پیدا خواهند کرد. وظیفه بخش حاکمیتی نیز تعیین درست چارچوب‌ها و حرکت در این مسیر است.
دکتر فرجود سپس با اشاره به چالش‌های پیش روی توسعه پروژه های مربوط به اینترنت اشیا گفت: انجام پروژه های بزرگ حوزه IOT که بسیاری از آنها در حوزه شهر هوشمند تعریف می‌شود باید مورد حمایت قرار گیرد. البته برخی پروژه ها نیز ذاتا باعث کاهش هزینه ها و صرفه جویی می‌شود و می‌توان مدلی طراحی کرد که از این منابع در جای درست استفاده کرد.

  1397/9/21
print