در روز اول همایش بین‌المللی تهران هوشمند برگزار شد

برگزاری دو نشست تخصصی حکمروایی هوشمند و کاربردهای بلاک چین
image

دو نشست تخصصی «حکمروایی هوشمند و اقتصاد پایدار شهری» و «کاربردهای بلاکچین و خدمات هوشمند» از سلسله نشست‌های تخصصی دومین همایش بین‌المللی تهران هوشمند در روز 19 آذر در برج میلاد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، در نشست تخصصی «حکمروایی هوشمند و اقتصاد پایدار شهری» که با حضور پروانه مافی، نماینده مجلس، بهاره آروین، عضو شورای شهر، امیرمحمود غفاری، دبیر کمیسیون کلانشهرهای هیئت دولت، علی ملکی، قائم مقام پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه شریف و زهرا بهروزآذر، سرپرست مرکز آمار و رصد شهری تهران برگزار شد، نقش شفافیت در حکمروایی خوب و بایدها و نبایدهای تنظیم مقررات هوشمندی مورد بررسی تخصصی قرار گرفت.
در این نشست تخصصی، تأثیر عدم وجود مدیریت یکپارچه شهری بر ممانعت در توسعه پایدار بررسی شد.
همچنین در این پنل و پس از گفتگو و اظهار نظر اعضای پنل، مدلی در راستای بهبود وضعیت ارتباط میان سیاست‌های دولت و تصمیمات محلی شورای شهر ارائه و درباره تأثیر این نوع ارتباط در مدیریت شهر بحث و بررسی صورت گرفت.
همچنین نشست بررسی «کاربردهای بلاکچین و خدمات هوشمند» با حضور محمد کشوری، مدیرعامل شرکت توسعه پژوهش فاوا طیف، علی کرمانشاه، عضو هیئت علمی دانشگاه شریف، محمد جلال، قائم مقام معاونت ICT مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و جمعی از متخصصان و فعالین این حوزه برگزار شد.
محورهای این نشست شامل نظام تنظیم مقررات و کاربردهای بلاکچین، بررسی کاربردها: انرژی، رسانه، بانک، صنعت مالی و خدمات عمومی و شهری و در نهایت موانع و چالش‌های توسعه کاربردها بود.
در این نشست نگاه به بلاکچین با هدف توسعه کسب و کار، رسانه و مدیا بررسی شده و مورد بحث قرار گرفت. در ادامه با نگاهی به توسعه رسانه و تحول آن در رابطه با مفهوم بلاکچین توضیح داده شد که بر اساس آن بلاک چین مکانیزمی انقلابی معرفی شد که همه را به بالاترین سطح پاسخگویی می‌رساند. دیگر معاملات نادرست، خطاهای انسانی و ماشینی یا حتی یک مبادله که با رضایت طرفین انجام نشده است، وجود نخواهد داشت. بالاتر از هر چیز دیگری، مهم‌ترین حوزه‌ای که بلاک چین به آن کمک می‌کند، ضمانت اعتبار یک معامله از طریق ثبت آن نه تنها در یک محل ثبت اصلی و متمرکز بلکه در یک سیستم توزیع شده است که از طریق مکانیزم اعتبارسنجی امن متصل هستند.
در انتهای این نشست نیز موضوع تغییر بلاکچین در حوزه رسانه و تبلیغات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 
 1397/9/21
print