نگاهی به برگزاری نخستین چالش نوآوری تهران هوشمند

 

 

 اولین چالش نوآوری تهران هوشمند با حضور دکتر محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، دکتر سید علی مفاخریان، شهردار منطقه 9 و مجید دهبیدی پور، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شریف در روز 14 آذر در "مرکز نوآوری‌های شهری" آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، در اولین ماراتن خلاقیت و برنامه نویسی که عنوان دیگر آن هکاتون است 23 تیم ثبت نام و شرکت کردند.
انتخاب بهینه محل زندگی بر اساس داده‌های گسل‌های تهران، دسترسی به حمل و نقل عمومی، هوشمندسازی حمل و نقل همگانی به ویژه تاکسیرانی، اپلیکیشنهایی در ارتباط با آلودکی هوا، تعامل شهروند و شهرداری در مدیریت بافت فرسوده، بصری سازی دسترسی به اطلاعات و هوشمندسازی خدمات عمومی و... از جمله موضوعاتی بودند که تیم‌ها و اشخاص شرکت کننده با استفاده از داده‌هایی که در اختیار داشتند بر روی آن‌ها کار کرده و طرح‌هایی ارائه دادند.
گفتنی است در این رویداد که به مدت سه روز از 14 تا 16 آذر برگزار شد، با استفاده از دروازه‌های برنامه نویسی مربوط به داده‌های شهرداری تهران که پس از ثبت نام در رویداد، در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت، این تیم‌ها به ارائه سرویس و ایده‌های نوین پرداختند. تیم‌های شرکت کننده در این سه روز از حضور مربیان مجرب در زمینه‌های مختلف بهره برده و به تکمیل طرح خود کمک کردند.
در انتها و طی مراسم اختتامیه همایش، سه تیم برتر توسط داوران انتخاب و معرفی و از آن‌ها تقدیر شد. در این مراسم، تیم‌های Map Cim، هواتو دارم و سامانه هوشمند نظارت تاکسیرانی به عنوان برگزیدگان اولین چالش نوآوری تهران هوشمند (هکاتون) انتخاب شدند.