نگاهی به دومین "چالش نوآوری تهران هوشمند" در الکامپ 98
image

دومین چالش نوآوری تهران هوشمند همزمان با بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ در روز 27 تیرماه آغاز شده و تا تاریخ سی تیر که روز پایانی نمایشگاه الکامپ است ، ادامه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، در این دوره از رویداد 18 تیم به ارائه ایده های نوآورانه خود می‌پردازند که محور اصلی آن رفع چالش‌های شهری است.
در این رویداد که به مدت چهار روز در حال برگزاری است، با استفاده از دروازه‌های برنامه نویسی (API) مربوط به داده‌های شهرداری تهران که پس از ثبت نام در رویداد، در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته است، این تیم‌ها به ارائه سرویس در قالب های مختلف از جمله اپلیکیشن و ایده‌های نوین می‌پردازند.
مديريت بحران، خانواده هوشمند، حمل و نقل اشتراكي ، سامانه مشاركت شهروندي شهربان، عرضه مستقيم محصولات كشاورزي به خريداران عمده، پارك حاشيه اي و شهروند هوشيار از جمله موضوعاتی است که تیم ها و اشخاص شرکت کننده با استفاده از داده هایی که در اختیار دارند بر روی آنها کار می‌کنند.
تیم‌های شرکت کننده طی این مدت می‌توانند از حضور مربیان مجرب در زمینه‌های مختلف بهره برده و به تکمیل طرح خود کمک کنند. در انتها تیم‌های برتر توسط داوران انتخاب و معرفی می‌شوند و از آن‌ها قدردانی خواهد شد.
گفتنی است سازمان فاوای شهرداری تهران در بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ حضوری پررنگ دارد و تازه ترین پروژه های هوشمند شهری را به نمایش گذاشته است.
غرفه «تهران هوشمند» در سالن شماره ۸ محل دایمی نمایشگاه های تهران واقع شده است و تا روز یکشنبه ۳۰ تیر میزبان علاقمندان است.


 1398/4/28
print