تهران هوشمند در الکامپ ۲۵

تفاهم نامه تهران هوشمند با شهرداری منطقه ۲۲ در نمایشگاه الکامپ امضا شد
image

شهردار منطقه 22 امروز با حضور در غرفه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در نمایشگاه بین المللی الکامپ، تفاهم‌نامه توسعه همکاری‌ها در حوزه «تهران هوشمند» را با این سازمان امضا کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، علی نوذرپور، شهردار منطقه 22 در دیداری که با دکتر محمد فرجود، مدیرعامل این سازمان در حاشیه روز آغازینِ نمایشگاه الکامپ داشت در خصوص گسترش همکاری‌های مشترک و انجام پایلوت پروژه‌های تهران هوشمند در منطقه 22 اعلام آمادگی کرد.
نوذرپور پس از امضای تفاهم‌نامه گفت: منطقه 22 آمادگی کامل دارد که در همکاری و هماهنگی با سازمان فاوای شهرداری در مسیر هوشمندسازی پایتخت گام بردارد. به ویژه با وجود ظرفیت‌های بالای این منطقه در گردشگری میتوان امکاناتی هوشمند برای شهروندان فراهم کرد.
شهردار منطقه 22 گفت: منطقه 22 مساحتی در حدود 6هزار هکتار در منطقه و 18هزار هکتار در حریم و دوهزار و 860هکتار فضای سبز دارد که بستر مناسبی برای توسعه گردشگری شهری است. حفظ و نگهداشت این فضاها به صورت سنتی دیگر امکانپذیر نیست و هوشمندسازی این فضاها موجب صرفه جویی آب و انرژی نیز هست. وسعت سرزمینی که داریم تنها با هوشمندی قابل مدیریت است.
او با اشاره به دریاچه شهدای خلیج فارس و بوستانهای جنگلی منطقه 22 گفت: پیشنهاد راه اندازی وای فای در محدوده این دریاچه با کمک سازمان فاوای شهرداری تهران ارائه شده است. این مسئله می‌تواند گردشگری این منطقه را که ارزشی فرامنطقه ای دارد، توسعه بخشد.
شهردار منطقه 22 با اشاره به همکاری با سازمان در راه اندازی مراکز فناوری هوشمند گفت: مراکز علمی، پژوهش و دانشگاهی بسیاری در این منطقه وجود دارد که برای راه اندازی مراکز فناوری‌های هوشمند مناسب است. بلواری در این منطقه وجود دارد که برای شکل گیری یک اکوسیستم نوآور و خلاق ظرفیت‌های لازم را دارد.  
گفتنی است سازمان فاوای شهرداری تهران در بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ حضوری پررنگ دارد و تازه ترین پروژه های هوشمند شهری را به نمایش گذاشته است.
غرفه «تهران هوشمند» در سالن شماره ۸ محل دایمی نمایشگاه های تهران واقع شده است و تا روز یکشنبه ۳۰ تیر میزبان علاقه مندان است.

 

1398/4/27
print