نگاهی به الکامپ بیست و پنجم و نقش پررنگ زیست بوم نوآوری کشور در این نمایشگاه
image

بیست و پنجمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) از روز پنجشنبه 27 تیرماه به مدت چهار روز در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، این سازمان به نمایندگی از شهرداری تهران در این دوره از نمایشگاه با ارائه رویدادها و خدمات مرتبط با برنامه «تهران هوشمند» در سالن 8 میزبان علاقمندان، اعضا و نهادهای زیست بوم نوآوری کشور خواهد بود.
به گفته امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این نمایشگاه، شرکت‌های دانش‌بنیان در دو بخش متفاوت به نام‌های شرکت‌های استارز و شتاب دهنده‌ها حضور دارند و سالن مستقلی به آن‌ها اختصاص خواهد یافت و صندوق‌های نوآوری و شکوفایی به صورت کمک به شرکت‌های دانش بنیان آن‌ها را همراهی خواهند کرد.
همچنین سالن دولت الکترونیک در وسعتی به اندازه ۲۵۰۰ متر با حضور ۴۰ دستگاه و ۲۲ غرفه تشکیل خواهد شد و تعداد قابل توجهی از سازمان‌ها ذیل یک وزارتخانه تعریف شده‌اند، اما در این میان به دستگاه‌هایی که طی سال گذشته بیشترین رشد را در خصوص دولت الکترونیک داشتند غرفه مجزا داده شده است.
در این دوره از نمایشگاه بخش‌هایی همچون الکامپ ترندز، الکامپ جابز، الکامپ استارز، الکامپ تاکز در نظر گرفته شده است که هر کدام با هدف مخصوصی مشغول به فعالیت خواهند بود. در الکام استارز، بیش از ۱۰۰ استارتاپ در کانترهای استارتاپی مستقر می‌شوند و بقیه در قالب غرفه‌های ۱۲ متری در نمایشگاه حضور پیدا خواهند کرد.
همچنین در این دوره برای مهمانان خارجی و داخلی بخشی به عنوان سفرهای الکامپی یا الکامپ تور طراحی شده تا علاقمندان بتوانند با ثبت نام در این تورها، از نمایشگاه بازدید کنند.
گفتنی است نمایشگاه الکامپ از ۲۷ تا ۳۰ تیر در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و در انتهای این نمایشگاه به کارآفرین برتر، توانیاب برتر، برترین شرکتی که در حوزه مسئولیت اجتماعی فعالیت کرده، بهترین غرفه و… جوایزی تعلق خواهد گرفت.

 1398/4/25
print