برنامه‌های سازمان فاوای شهرداری تهران در الکامپ 98

معرفی سرویس‌های هوشمند و تعامل با زیست بوم نوآوری کشور
image

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند از روز 27 تیر ماه با حضور در بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ به ارائه دستاوردهای خود با محور برنامه «تهران هوشمند» می‌پردازند.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، سازمان در غرفه خود در سالن 8 به مباحث مربوط به حوزه شهر هوشمند خواهد پرداخت و ویژگی‌ها و محورهای آن مانند توسعه شهری پایدار، هدایت نوآوری، رضایت شهروندان، ارتقای مشارکت و شفافیت و نظام‌های مدیریت و خدمات کارآمد را معرفی می‌کند.
همچنین پروژه‌ها و پایلوت‌های تهران هوشمند همچون سامانه «تهران من»، اپلیکیشن نقشه همراه تهران (رایا) و سامانه شفافیت، انواع سرویس‌های پرداخت اینترنتی و موبایلی شهرداری، مدیریت هوشمند پسماند، پارک حاشیه‌ای هوشمند، پلتفرم مشارکت شهروندی (باهم)، سامانه API، سامانه داده نمای تهران، سرویس‌هایی بر مبنای داده‌های هوشمند مکانی و سایر سرویس‌های شهروندی و بین سازمانی معرفی می‌شود.
برگزاری دومین چالش نوآوری تهران هوشمند (هکاتون) از دیگر رویدادهای این دوره از نمایشگاه الکامپ است که با تلاش سازمان و دبیرخانه تهران هوشمند برگزار می‌شود. چالش نوآوری تهران هوشمند یک ماراتن واقعی از نوآوری است که از تمامی افراد و تیم‌های نوآور و فناور دعوت می‌نماید تا در قالب یک تیم، راهکارها، خدمات، اپلیکیشن و یا پروژه خود را با استفاده از دروازه‌های برنامه نویسی (API) شهرداری تهران، با هدف هوشمندی شهر تهران، ارائه دهند. فراخوان این رویداد پیشتر اعلام شده و تیم های حاضر در این رقابت مشخص شده‌اند.
تعامل با استارتاپ‌ها و همچنین معرفی پلتفرم مشارکت شهروندی از دیگر اهداف سازمان برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است. ایجاد فضایی برای ارتباط مستقیم استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوآور با شهرداری‌های کلانشهرها در حوزه فناوری‌های هوشمند، رویدادی است که در روز 27 تیر ماه در نمایشگاه برگزار خواهد شد و در آن، میانِ شرکت‌های دانش بنیان و نوآور و سازمان‌های فناوری شهرداری‌های کلانشهرهای کشور تعامل صورت می‌گیرد.
گفتنی است بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ از روز پنجشنبه 27 تیر تا روز سی‌ام در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران با حضور فعالان حوزه IT و نقش آفرینان زیست بوم نوآوری ادامه خواهد داشت.

 1398/4/25
print