معرفی خدمات هوشمند سامانه جامع منابع انسانی شهرداری تهران
image

 سامانه جامع منابع انسانی که با تلاش سازمان فاوای شهرداری راه اندازی شده اواخر بهمن ماه توسط پیروز حناچی شهردار تهران، رونمایی و با اتصال به سیستم‌های ثبت احوال و پست، تبدیل به یکی از سامانه‌های هوشمند منابع انسانی در کشور شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری، سامانه جامع منابع انسانی می‌تواند از طریق این اتصال، اطلاعات هویتی کارکنان را به صورت هوشمند تأیید کند. همچنین از ویژگی‌های این سامانه می‌توان به تسهیل دسترسی به سرویس‌های جمع آوری بیمه کارکنان، استعلام مدرک تحصیلی، استعلام وضعیت نظام وظیفه و ایثارگری نیز اشاره کرد.
اتصال به سیستم‌های ثبت احوال و پست ویژگی‌های مثبت حائز اهمیتی دارد که از آن جمله سهولت، سرعت ثبت و امکان تأیید اطلاعات به راهبران سامانه را فراهم کرده است و کاهش خطای کاربری را نیز در پی خواهد داشت. همچنین اکنون، سامانه جامع منابع انسانی به سامانه مالی متصل است و پس از محاسبه فیش‌های حقوقی، سند مکانیزه نیز در سیستم مالی صادر می‌شود.
سازمان فاوای شهرداری تهران، سامانه جامع منابع انسانی را با معماری multi-tenancy و مبتنی بر رویکرد سرویس گرا طراحی و تولید کرده است. در این سامانه با استفاده از موتور قوانین و امکان تنظیم انواع استخدام، حکم و فرمول‌های محاسباتی از پویایی لازم برای استفاده بهره برداران گوناگون برخوردار است.
همچنین در این سامانه، واحدهای اجرایی در عین یکپارچگی در سطح Data، می‌توانند استقلالشان را در مدل کسب و کار ویژه خود حفظ کنند.
پنل مدیریت سطوح دسترسی توسط سازمان، طراحی و تحویل اداره کل منابع انسانی شده است و دسترسی‌ها بر اساس نقش‌های راهبران و کاربران به ایشان اعطا و حریم خصوصی هر واحد اجرایی در سطح کارکنان رعایت می‌شود.
گفتنی است با هدف کاهش مراجعه کارکنان به واحدهای کارگزینی و بالا بردن میزان رضایت آن‌ها ۱۵ سرویس فعال بر روی سامانه میز کار الکترونیک در حال بهره برداری است. در این سامانه دسترسی کارکنان به نیازهایی از قبیل درخواست‌های گواهی‌ها، درخواست تمدید کارت شناسایی، مشاهده فیش حقوقی، تاریخچه حکم، مشاهده پرونده آموزشی، پرونده رفاهی ، اصلاح اطلاعات، بازار کار داخل و ... فراهم شده است.
گفتنی است، فاز اول راه اندازی سامانه جامع منابع انسانی به بخش اداری (کارگزینی و تردد) پرداخته و پس از تکمیل در فاز بعدی به عملیاتی کردن مبحث حقوق و دستمزد می‌پردازد.

1397/12/13
print