بازدید مدیرکل دفتر شهردار و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از رصدخانه شهری
image

 مهندس مصطفی کاظمی، مشاور و مدیرکل دفتر شهردار و دکتر علی وحدت، رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در روز پنجم اسفند میهمان رصدخانه شهری تهران بودند.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، در این دیدار که با حضور دکتر محمد فرجود، مدیر عامل این سازمان برگزار شد، پیرامون کارکردهای مرکز آمار و رصد شهری و اهمیت داده در شهر هوشمند گفتگو شد.
در این نشست، رصدخانه شهری به عنوان مکانی معرفی شد که امکان نظارت و دیدی گسترده‌تر به‌تمامی اتفاقات شهر را برای مدیران فراهم می‌کند تا تصمیمات آن‌ها بر اساس آخرین تغییرات و به‌روزترین داده‌ها باشد. همچنین انواع موضوعاتی که در رصدخانه شهری تهران بر مبنای آن‌ نقشه‌های موضوعی و تحلیلی تولید می‌شوند مثل آلودگی هوا، ترافیک، مسائل اجتماعی و اقتصادی و... بررسی شد.
در ادامه، دکتر فرجود به معرفی برخی از پروژه‌های کلیدی تهران هوشمند پرداخت "تهران من" به عنوان حساب شهروندی برای تعامل شهرداری با شهروندان در حوزه طرح ترافیک، شهرسازی و ...، پلتفرم "داده باز" شهرداری برای اتصال استارتاپ‌ها و شهروندان به داده‌های شهر، پلتفرم "باهم" برای اشتراک نظرات و نوآوری‌های شهروندان، اپلیکیشن"رایا" به عنوان یک مسیریاب هوشمند با بیش از 250 لایه اطلاعاتی،  افتتاح مرکز نوآوری‌های شهری با همکاری دانشگاه شریف و ... از جمله مواردی بود که در این جلسه معرفی شدند.
در پایان این نشست پیرامون تبادل داده و انجام همکاری‌های مشترک میان سازمان فاوای شهرداری تهران و صندوق نوآوری و شکوفایی گفتگوهایی انجام شد.

  1397/12/7
print