توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام شد

برگزاری بزرگ‌ترین مانور آتش‌سوزی، تخلیه اضطراری، برق‌گرفتگی و امدادرسانی در سطح ساختمان‌های شهرداری تهران
image

 امروز چهارشنبه اول اسفندماه با برنامه‌ریزی دبیرخانه HSE-MS سازمان فاوا، مانور آتش‌سوزی، تخلیه اضطراری، برق‌گرفتگی و امدادرسانی با تخلیه حدود 620 نفر از کارکنان و مراجعین ساختمان اصلی سازمان انجام شد تا عنوانِ بزرگ‌ترین مانور در سطح ساختمان‌های شهرداری تهران به لحاظ تنوع موضوعات انجام‌شده و تعداد افراد تخلیه‌شده در یک مانور را به خود اختصاص داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، مانور آتش‌سوزی، تخلیه اضطراری، برق‌گرفتگی و امدادرسانی با همکاری ستاد مدیریت بحران ناحیه سه منطقه 6 و سازمان آتش‌نشانی برای اولین بار در سازمان فاوا برگزار شد و طی آن ضمن شبیه‌سازی شرایط آتش‌سوزی در یکی از طبقات، شرایط بحرانی بازسازی شد و پس از قطع برق، گاز و تمامی سیستم‌های خودکار، کارکنان سازمان با هدایت راهبران بحران از راه‌پله‌های دودگرفته خارج و در محل تجمع ایمن حاضر شده و نسبت به برپایی چادرهای اضطراری اقدام نمودند و پس از سرشماری و اعلام وضعیت سفید به سازمان برگشتند.
در این مانور نیروهای آتش‌نشانی، اورژانس، ناجا، پلیس راهور و همچنین نیروهای دوام (داوطلب واکنش اضطراری محله) حضور داشتند.در جلسه‌ای که پس از اتمام این مانور برگزار شد، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران که فرماندهی عملیات را بر عهده داشت، به همراه مسئولان و نمایندگان دیگر بخش‌های حاضر در مانور گزارش‌های ارائه‌شده از مانور را بررسی کردند.
در این نشست فرجود ضرورت برگزاری مانور و تمرین در شرایط اضطراری و اهمیت شبیه‌سازی این شرایط را مورد تأکید قرار داد  و ضمن تقدیر از کارکنان دبیرخانه HSE سازمان، همکاران سازمان، ستاد مدیریت بحران منطقه 6، نیروهای آتش‌نشانی، پلیس و ... که در برگزاری این مانور همکاری مناسبی داشتند، ارزیابی کلی درباره نقاط ضعف و قدرت سازمان در این حوادث ارائه کرد.

1397/12/1
print