آغاز رقابت در نخستین چالش نوآوری تهران هوشمند
image

 اولین چالش نوآوری تهران هوشمند با حضور دکتر محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، دکتر سید علی مفاخریان، شهردار منطقه 9 و مجید دهبیدی پور، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شریف امروز چهارشنبه 14 آذر در "مرکز نوآوری های شهری" گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان و نوآور نیز در حاشیه این رویداد در حال برگزاری است .
فرجود پس از گشایش این رویداد و در بازدید از بخش های مختلف آن از امادگی کامل سازمان فاوای شهرداری برای همراهی و همکاری با استارتاپ ها و کسب و کارهای نو خبر داد و گفت: داده های شهرداری برای نخستین بار در اختیار مجموعه های نوآور قرار گرفته است.
مفاخریان شهردار منطقه 9 نیز ضمن بازدید از این رویداد اظهار امیدواری کرد همکاری سه جانبه میان منطقه 9، سازمان فاوا و دانشگاه شریف پربار و ثمربخش باشد و گفت: حمایت از فعالیت استارتاپها می‌تواند موجب رونق کسب و کارهای جدید، اشتغال زایی و تسهیل دسترسی مردم به خدمات ما شود. در واقع برای اولین بار است که در همکاری با دانشگاه چنین اقدام عملیاتی در حوزه هوشمندسازی انجام می‌شود و از ظرفیت‌های داده ای شهرداری تهران به این شیوه استفاده می‌شود.
گفتنی است در اولین ماراتن خلاقیت و برنامه نویسی که عنوان دیگر آن هکاتون است 23 تیم و 26 نفر ثبت نام و شرکت کرده اند.
انتخاب بهینه محل زندگی بر اساس داده های گسل‌های تهران، دسترسی به حمل و نقل عمومی، هوشمندسازی حمل و نقل همگانی به ویژه تاکسیرانی، اپلیکیشنهایی در ارتباط با آلودکی هوا، تعامل شهروند و شهرداری در مدیریت بافت فرسوده، بصری سازی دسترسی به اطلاعات و هوشمندسازی خدمات عمومی و... از جمله موضوعاتی است که تیم ها و اشخاص شرکت کننده با استفاده از داده هایی که در اختیار دارند بر روی آنها کار می‌کنند.
در این رویداد که به مدت سه روز از 14 تا 16 آذر در حال برگزاری است، با استفاده از دروازه‌های برنامه نویسی (API) مربوط به داده‌های شهرداری تهران که پس از ثبت نام در رویداد، در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته است، این تیم‌ها به ارائه سرویس و ایده‌های نوین می‌پردازند. تیم‌های شرکت کننده در این سه روز می‌توانند از حضور مربیان مجرب در زمینه‌های مختلف بهره برده و به تکمیل طرح خود کمک کنند. در انتها سه تیم برتر توسط داوران انتخاب و در همایش تهران هوشمند که در روزهای 19 و 20 آذر برگزار می‌شود معرفی شده و از آن‌ها تقدیر خواهد شد.1397/9/14
print