امضای تفاهم‌نامه «تهران هوشمند» میان سازمان فاوا و شهرداری منطقه 9
image

تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک در حوزه برنامه تهران هوشمند میان سازمان فاوا و شهرداری منطقه 9 تهران با محوریت هدایت نوآوری روز گذشته ۱۸ شهریورماه امضا شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران در نشست مشترک برگزار شده، دکتر محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوا با ابراز رضایت از همکاری خوب میان دو مجموعه درباره برنامه تهران هوشمند گفت: ما بعد از بررسی و نهایی کردن سند سیاست‌های شهر هوشمند، رئوس طرح‌های این حوزه را تعیین کرده‌ایم. این طرح‌ها در حال حاضر بیش از 30 مورد است که با بررسی‌ها و اولویت بندی‌های بیشتر، این طرح‌ها پخته‌تر خواهند شد.
او با تأکید بر مشخص شدن نقشه راه تهران هوشمند تا پایان مهرماه، تعامل با دو حلقه درون و بیرون از شهرداری تهران را برای پیشبرد این برنامه حائز اهمیت دانست.
دکترسید علی مفاخریان، شهردار منطقه 9 بسترهای مختلف فناوری اطلاعات و حوزه کسب و کارهای استارتاپی را از جمله موضوعاتی عنوان کرد که زمینه همکاری مشترک میان دو مجموعه است و گفت: آنچه که به دنبال آن هستیم خدماتی است که می‌توان با استفاده از توان استارتاپ‌ها به شهروندان ارائه داد تا ترددهای شهروندان در شهر کمتر شود. این همکاری برای رسیدن به اهداف بلند مدت و گامی در جهت حمایت از برنامه تهران هوشمند با کمک سازمان فاوای شهرداری تهران است.
مفاخریان با اشاره به موضوع تفاهم‌نامه گفت: موضوع تفاهم‌نامه این است که از ظرفیت‌های سازمان فاوا و شهرداری منطقه 9 در ایجاد بسترهای شهر هوشمند استفاده شده و مابین دو مجموعه اشتراک مساعی صورت بگیرد. همچنین با استفاده از ظرفیت‌های نوآورانه شرکت‌های دانش بنیان ��ابسته به دانشگاه شریف نیز در کنار خود می‌توانیم یک همکاری سه جانبه برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان فراهم کنیم.
شهردار منطقه 9 با اشاره به بستری که سازمان فاوای شهرداری تهران مهیا کرده، گفت: به نظرم در آینده‌ای نزدیک مردم بدون نیاز به خروج از منزل می‌توانند بسیاری از خدمات شهری خود را دریافت نمایند. با کمک ایده‌های نوآورانه و فضایی که در حوزه فناوری اطلاعات در کشور شکل گرفته می‌توان این فرایند را سرعت بخشید. این یکی از دغدغه‌های شهردار محترم تهران هم هست که مردم نیازی به مراجعه حضوری به شهرداری تهران نداشته باشند. مثلاً برای دریافت پروانه ساختمان تنها یک بار برای احراز هویت مراجعه کرده و دیگر احتیاجی به این کار نباشد.
او سپس موضوع تهران هوشمند را اقدامی بسیار جدی و اثرگذار در شهر تهران عنوان کرد و افزود: امروز ظرفیت شهر تهران برای استفاده کردن از عنوان شهر هوشمند بسیار بالاست و ما باید در این بستر حرکت کنیم. «تهران هوشمند» ایده بسیار خوبی برای ارائه خدمات به شهروندان است. دکتر فرجود با پیگیری و تأکید بر این برنامه تا کنون توانسته‌اند با کمک همکارانشان گام‌های مؤثری بردارند و محورهای مختلف شهر هوشمند مثل حمل و نقل هوشمند، محیط هوشمند، کسب و کار هوشمند و غیره نیز به شکلی اصولی در حال پیگیری است و مطمئناً نقش بسزایی در ارائه خدمات مناسب به شهروندان خواهد داشت.
در پایان این نشست، محورهای تفاهم‌نامه و زمان‌بندی تشکیل کمیته راهبردی مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

 


 1397/6/19
print