بهاره آروین در بازدید از سازمان فاوای شهرداری تهران تأکید کرد:

ضرورت سنجش‌پذیری و زمان‌مند بودن پروژه‌های هوشمندسازی پایتخت
image

دکتر بهاره آروین عضو شورای اسلامی شهر تهران به همراه اعضای کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورا با حضور در سازمان فاوای شهرداری با مدیرعامل و معاونین این سازمان دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران در این نشست، دکتر آروین بر تشکیل جلسه هرچه سریع‌تر شورای راهبردی شهر هوشمند برای سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری‌های ضروری در این حوزه تأکید کرد.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به اهمیت همسویی مأموریت‌های سازمان فاوا و برنامه تهران هوشمند گفت: سازمان با اولویت بندی پروژه‌ها در این حوزه جدید می‌تواند دورنمایی که در حیطه شهر هوشمند به دنبال آن است را نمایش دهد.
او سپس با تأکید بر ضرورت سنجش پذیر کردن و زمانمند بودن پروژه‌های هوشمندسازی گفت: برای انجام و توسعه این پروژه‌ها باید سرمایه جذب کرد. شورای اسلامی شهر نیز نگاه مثبتی به جذب سرمایه و تسهیل امور مربوط به آن را دارد.
در این جلسه همچنین دکتر فرجود، مدیرعامل سازمان فاوا با مرور کلیات و چارچوب‌های اجرایی برنامه تهران هوشمند بر اهمیت روشن شدن ساز و کار قراردادهای مشارکتی برای انجام پروژه‌ها تأکید کرد.
او در ادامه افزود: اغلب وظایف دبیرخانه تهران هوشمند در برنامه‌های تعریف شده اجرایی نیست. در حال حاضر دبیرخانه بیشتر بر برنامه ریزی، هماهنگی، اطلاع رسانی و این قبیل اقدامات متمرکز است. چراکه بسیاری از حوزه‌های اجرایی مربوط به معاونت‌ها و سازمان‌های دیگر شهرداری تهران است و سازمان فاوا نیز همچون دیگر سازمان‌ها برخی پروژه‌ها را در این حوزه برای انجام دارد.
دکتر فرجود در انتها با تأکید بر انتخاب درست میان شاخص‌های شهر هوشمند گفت: میان شاخص‌های مختلف شهر هوشمند باید اولویت‌های تهران را مشخص کرده و آن‌ها را ارتقا دهیم. به این ترتیب برنامه تهران هوشمند هویت می‌گیرد و تکلیف شهرداری هم در این حوزه مشخص خواهد شد.
در این نشست افق تهران هوشمند، فعالیت‌ها و تعاملات سازمان در این حوزه و نقشه راه این برنامه مرور شد. همچنین گام‌های بهبود فرایند تمام الکترونیکی شدن دفاتر خدمات مورد بررسی قرار گرفت.
 1397/6/11
print