پروانه مافی، رئیس کمیته کسب و کار الکترونیک مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

هوشمندسازی موجب خلق ثروت و منبع درآمد پایدار برای شهرداری‌ها
image

پروانه مافی، رئیس کمیته کسب و کار الکترونیک مجلس شورای اسلامی با حضور در نمایشگاه الکامپ مهمان غرفه سازمان فاوای شهرداری تهران بود و هوشمندسازی پایتخت را ضروری و موجب خلق ثروت معرفی کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، مافی پس از بازدید از غرفه شهرداری تهران به گفت و گو با محمد فرجود مدیرعامل سازمان پرداخت و با اشاره به حرکت امروز دنیا به سمت هوشمندسازی شهری و حتی روستایی گفت: میزان بهره‌وری و صرفه جویی در انرژی که با هوشمندسازی اتفاق می‌افتد آن‌قدر قابل توجه است که مدیران شهری را در دنیا به این سمت سوق می‌دهد. کشورهایی که در عرصه‌های مختلف توفیقات بالایی به دست آورده‌اند به طور آگاهانه و با برنامه‌هایی دقیق به سمت هوشمندسازی شهرها حرکت کرده و صاحب تجربیات خوبی در این زمینه هستند.
رئیس کمیته کسب و کار الکترونیک مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر اهمیت تبادل تجربیات گفت: در میان گذاشتن تجربیات شهرداران کشورهای مختلف در این حوزه بسیار جالب و همزمان بااهمیت است.
پروانه مافی با تأکید بر اینکه ذخیره سازی انرژی امروزه یکی از مهم‌ترین مسایل دنیاست افزود: هوشمندسازی در این مسئله به ما کمک بسیاری می‌کند و همین ضرورت حرکت به این سمت را مشخص می‌کند. توصیه من به شهرداری‌ها این است که به موضوع هوشمندسازی توجه ویژه داشته باشند و به طور خلاقانه‌ای در این مبحث ورود کنند. چراکه هوشمندسازی موجب خلق ثروت شده و منبع درآمد پایداری برای شهرداری‌هاست. ما ناگزیریم که در این مرحله از مدیریت شهری، گذری داشته باشیم از اداره شهر به شیوه‌های سنتی به اداره شهر به صورت هوشمند که در آینده‌ای نه چندان دور حتماً بر روش‌های گذشته غلبه خواهد داشت.
قابل ذکر است سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و دبیرخانه و مرکز تهران هوشمند با حضور در بیست و چهارمین دوره نمایشگاه الکامپ در سالنهای 41 و 8 به ارائه دستاوردها خدمات خود می‌پردازد.

 1397/5/8
print